Časté dotazy (FAQ)

Více informací naleznete zde

Pošlete nám prosím nezávaznou poptávku a my Vám rádi pošleme nabídku. Poptávkový formulář.

Termín dodání závisí na obsahu zakázky a na počtu vyráběných kusů. Pokud požadujete výrobu samotných disků (tzv. na špindlu), pak je termín dodání možný do 3 – 5 dní. V případě dodání zboží s tiskovinami nebo kartonovým obalem, záleží na druhu tiskoviny, barevnosti a povrchové úpravě. Termín dodání se určuje ke každé zakázce individuálně, ale standardně je to 5 – 10 pracovních dní. Expresní dodací lhůty po dohodě.

Zboží Vám dopravíme na jakoukoliv adresu po celém světě prostřednictvím expresních kurýrních služeb, zvýhodněné letecké dopravy, nebo vlastní dopravy. Zajistíme Vám k tomu veškeré potřebné celní a přepravní formality.

Platební podmínky jsou nastavovány individuálně.

Naše společnost má instalovaný standardní karetní platební terminál, proto je zde možnost placení elektronickou platební kartou. Také můžete provést úhradu v hotovosti. Samozřejmě můžete za zboží zaplatit převodem na účet či Vám můžeme zboží zaslat spediční službou na dobírku.

Pokud chcete spolupracovat s certifikovaným výrobcem CD a DVD FERMATA, a.s. je Vám plně k dispozici. Lisujeme s certifikátem kvality TÜV SÜD 9001:2016.

Lisování označuje výrobu optických datových nosičů CD a DVD vstřikováním roztaveného polykarbonátu na matrici upnutou ve stroji. Tak vznikne polykarbonátová deska, na kterou je zalisován zápis dat, a pak projde disk pokovením. Lisování má spoustu synonym jako například replikace a mylně je zaměňováno se slovem vypalování.

Všeobecně zažitou představou je, že se hudební a reklamní CD v malém nákladu musí vypalovat, protože lisování CD je v takovém případě příliš drahé. Je to omyl. Lisování CD se vyplatí již od nákladu 300 kusů!
Lisované CD s profesionálním potiskem je kvalitnější a trvanlivější než vypalovaná média.

Barvené CD a DVD disky se vyrábějí z polykarbonátu, do kterého se přimíchávají barvy podle vzorníku RAL. Mimo černé barvy jsou všechny barevné odstíny transparentní.

Naše společnost má k dispozici lisovací formu na mini CD, tzn. rychleji Vám vylisujeme 8 cm CD disky všech formátů: CD-audio, CD-i, CD-iReady, CD-ROM, CD-ROM XA, Mixed Mode, CD-Video, CD-Photo, CD-Extra, Multi Session.

Společnost www.fermata zakoupila lisovací formu na mini DVD disky. Lisujeme všechny nejužívanější typy DVD o vnějším průměru 80 mm.

Ano, CD je možné potisknout kódem, který může být ve formě textu, grafiky nebo proměnné. Všechny tyto prvky – text, grafiku a proměnné lze téměř libovolně kombinovat.
Potisk individuálním alfanumerickým kódem je možný pouze jedenkrát – jedním souvislým tiskovým polem. Tento kód můžeme překrýt stírací barvou.

Požádejte naši obchodní referentku o přidělení FTP účtu, kam pak můžete nahrát podklady pro výrobu tiskovin na CD a DVD, data na potisk CD a DVD nosičů a také podklady pro výrobu lisovací matrice.

Zkontaktujte nás prostřednictvím poptávkového formuláře. Spojíme se s Vámi a domluvíme případnou spolupráci na vydání Vašeho CD či DVD.

DVD-Video nosiče obsahují jeden nebo více regionálních kódů. To vymezuje region, pro který je disk určen. Dříve měly DVD přehrávače nastaven jeden kód regionu, disky s jiným než nastaveným kódem nepřehrály. Nyní jsou přehrávače a PC mechaniky, které přehrají jakýkoliv DVD disk.

Regionální kódy filmů na Blu-ray discích mají 3 regiony:
A/1 – Amerika, Japonsko, Severní Korea, Jižní Korea, Taiwan, Hong Kong a jihovýchodní Asie
B/2 – Evropa, Afrika, Austrálie, Nový Zéland, Saúdská Arábie a Blízký Východ
C/3 – Indie, Rusko, střední a jižní Asie

Data pro výrobu masteringu/lisovacích matric musí být ve formátu obrazu disku (tzv. image). Akceptovanými formáty jsou tyto typy souborů:

CD:
DDP, CMF, ISO, IMG, NRG a CUE SHEET.

DVD 5, DVD 9 ROM:
DDP, CMF, ISO, IMG, NRG a CUE SHEET

DVD 9 Video:
DDP, CMF

Více informací najdete v dokumentu Elektronické zasílání dat pro lisování.

 Napište nám, prosím: Poptávkový formulář