Výroba USB disků

FERMATA, a.s. – významný český výrobce CD a DVD

USB disk (FLASH disk)

Disk lze použít pro záznam hudby, videa a jiných dat, všechny druhy dat lze na jednom disku kombinovat. Každý disk lze individualizovat potiskem, laserem, apod. Dle druhu dat je nutno zvolit vhodný formát těchto dat (pro hudbu, video).

Lze volit z různých kapacit disku, od cca. 1 GB až po stovky GB. Dále je možno zvolit, kolik z celkové kapacity disku bude obsahovat data a jaká kapacita zůstane volná pro využití konečným uživatelem.

Druh USB disku lze volit ze široké nabídky, jednak dle vzhledu, který lze individualizovat na základě požadavků a dále podle konektivity (konektory USB -A, – micro, -C, lightning).

Dále je důležitá volba obalu, odpovídajícího obsahu a určení užití disku.

 

Individualizace / Potisk:

Na obal USB lze gravírovat laserem (např. logo, nápis) a nebo tisknout Pantone barvami a nebo plnobarevně, CMYK  (fotografie, apod.).

Záznam dat:

Data je možno nahrát standardně, tzn., že budou volně mazatelná, přepisovatelná a kopírovatelná.

Nebo lze data nahrát nesmazatelně a případně, podmíněně i nekopírovatelně.

USB disky, obsahující hudební nebo video soubory s ochranou proti smazání by měly být přehratelné prakticky na všech zařízeních, s výjimkou některých typů velice starých zařízení (starších než cca. 15 let). Pokud USB s ochranou proti smazání obsahuje i další kapacitu, využitelnou pro uložení uživatelských dat, toto se zobrazuje jako další disk, na který lze normálně zapisovat i jej mazat. Takže v PC se zobrazí dva disky, jeden s požadovaným záznamem (např. s hudebními soubory) a druhý prázdný, bez záznamu.

Pokud by obsahem USB měly být hudební nebo video soubory, určené pro přehrávání i mimo počítač (auto, TV, stolní audio systém, reproduktory, apod.), nelze v případě aplikace ochrany proti kopírování garantovat přehratelnost na všech druzích takových zařízení, resp. taková USB budou přehratelná bez problémů na všech počítačích (s běžným operačním systémem), ale na většině ostatních zařízení spíše ne. Proto ochranu proti kopírování pro USB s audio nebo video soubory, určenými pro přehrávání i mimo počítač, doporučujeme aplikovat pouze s vědomím omezení, popsaným výše.

Obaly:

Pro USB s hudbou nebo video obsahem můžeme nabídnout obaly typu Digipack, kde disk je vložen v tray, tvarovaný speciálně dle tvaru disku. Tray je standardně černý pěnový, může být i v několika dostupných barvách. Dále jsou možné varianty traye z přírodních materiálů (karton, korek).

Dále jsou k dispozici plastové a kovové obaly, případně krabičky ve standardních velikostech.

>>>Nabídka základních typů USB<<<