Hudební vydavatelství MUSIC VARS

Samostatně hudební vydavatelství MUSIC VARS působilo na tuzemském i zahraničním trhu více než 15 let, se soustředěnou a průběžnou snahou o široký žánrový rozsah. Za tu dobu bylo vydáno více než 150 titulů.

MUSIC VARS se věnoval především vydávání vážné hudby, převážně v komorním provedení, ale v jeho nabídce je možné nalézt i velké orchestrální tituly v podání např. Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Jihočeské komorní filharmonie či Filharmonie Hradec Králové.

logo_music_wars

Vydavatelství část své činnosti soustředilo i na vydávání tvorby současných autorů v oblasti klasiky, zabývá se vydáváním dětských titulů ve formě písniček pro děti a tato CD patří k nejprodávanějším a velmi oblíbeným.

Velký podíl v nabídce firmy tvoří CD s nahrávkami dechové hudby se známými soubory jako je např. Moravěnka či Květovanka. Nelze opominout ani další tzv. úkrok stranou od oblasti klasického populáru až po jazz, či spolupráci s vynikajícím českým kytarovým sólistou a pedagogem Jiřím Jirmalem.

V historii firmy řada nahrávek získala mj. i ocenění Zlatá deska. Patří mezi ně např. tituly jako Má vlast v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Magical Baroque Trumpet, nebo CD v interpretaci varhanistky Jiřiny Pokorné, či trumpetisty Miroslava Kejmara.

Hudební vydavatelství MUSIC VARS koncem roku 2010 bylo v rámci fúze sloučeno společně s vydavatelstvími CLARTON a EDIT pod jednu obchodní společnost CLARTON, EDIT, MUSIC VARS CORPORATION, s.r.o.

CLARTON, EDIT, MUSIC VARS CORPORATION, s.r.o.
společnost s ručením omezeným zapsaná v OR, vedeném Městským soudem v Praze
oddíl C, vložka 8759

IČ: 45146713
DIČ: CZ45146713

Petra Fantíková

Telefon: +420 326 901 311
Mobil: +420 731 571 804
e-mail: fantikovap@fermata.cz