Nakladatelství a vydavatelství CLARTON

Vydavatelství a nakladatelství CLARTON, spol. s r.o., bylo založeno v roce 1993. Hlavním předmětem podnikání společnosti je vydávání zvukových záznamů na CD.Společnost se zaměřuje na vydávání nosičů s klasickou hudbou a koncertní dechovou hudbou. Od samého počátku klade důraz na kvalitu nahrávky, od výběru špičkových interpretů přes špičkové nahrávací týmy až ke kvalitním kopiím, mimořádnou pozornost věnuje obsahovému i grafickému zpracování tiskovin.


logo_Clarton


Katalog vydavatelství obsahuje na 50 titulů špičkových nahrávek předních českých umělců. Jsou mezi nimi zpěvačky Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Lucie Bílá, Zdena Kloubová, houslisté Pavel Šporcl, Josef Suk, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, klavírista Jan Simon, harfistka Jana Boušková, dirigenti Jiří Bělohlávek s Pražskou komorní filharmonií a Vladimír Válek se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražský filharmonický sbor, Ústřední hudba Armády České republiky, Hudba Hradní stráže a Policie České republiky a mnozí další.Vedle populárních skladeb zejména českých skladatelů se vydavatelství zaměřuje i na dosud nevydané tituly všech hudebních epoch, největším úspěchem je např. komplet harfových koncertů českého skladatele 18. století Jana Křtitele Krumpholtze s Janou Bouškovou, poprvé na CD vydaná kantáta Antonína Dvořáka Americký prapor v hvězdném obsazení (mj. Eva Urbanová), objevená dechová kvinteta Antonína Rejchy, nesmírně populárního českého emigranta ve Francii 18. století (nahráli členové České filharmonie) a mnohé jiné. Nahrávky koncertní dechové hudby vzbudily velký ohlas pro svou kvalitu zejména v zahraničí (tituly Classics, Czech Classics, Prague Panorama). Nejnověji připravuje tematické kompilace a komplety, které jsou pro svůj populární charakter určeny pro nejširší veřejnost a pro zahraniční turisty.Nejprodávanější nahrávkou v historii vydavatelství je titul Ave Maria, obsahující nejslavnější zpracování této duchovní písně (interpreti Zdena Kloubová -soprán, Vladimír Roubal – varhany) a Smetanova Má vlast v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu za řízení Vladimíra Válka (s Dvořákovou Novosvětskou tvoří rovněž velmi žádaný komplet nazvaný Czech Golden Treasure – Český zlatý poklad).

Hudební vydavatelství CLARTON koncem roku 2010 bylo v rámci fúze sloučeno společně s vydavatelstvími EDIT a MUSIC VARS pod jednu obchodní společnost CLARTON, EDIT, MUSIC VARS CORPORATION, s.r.o.
CLARTON, EDIT, MUSIC VARS CORPORATION, s.r.o.
společnost s ručením omezeným zapsaná v OR, vedeném Městským soudem v Praze
oddíl C, vložka 8759

IČ: 45146713
DIČ: CZ45146713

Petra Fantíková

Telefon: +420 326 901 311
Mobil: +420 731 571 804
e-mail: fantikovap@fermata.cz