Časté dotazy (FAQ)

Více informací naleznete zde

Chtěli byste cenu na výrobu nosičů nebo jiných produktů a hledáte ceník?

Pošlete nám prosím nezávaznou poptávku a my Vám rádi pošleme nabídku. Poptávkový formulář.

Jaký je termín dodání?

Termín dodání závisí na obsahu zakázky a na počtu vyráběných kusů. Pokud požadujete výrobu samotných disků (tzv. na špindlu), pak je termín dodání možný do 3 – 5 dní. V případě dodání zboží s tiskovinami nebo kartonovým obalem, záleží na druhu tiskoviny, barevnosti a povrchové úpravě. Termín dodání se určuje ke každé zakázce individuálně, ale standardně je to 5 – 10 pracovních dní. Expresní dodací lhůty po dohodě.

Jak dostanu vyrobené zboží?

Zboží Vám dopravíme na jakoukoliv adresu po celém světě prostřednictvím expresních kurýrních služeb, zvýhodněné letecké dopravy, nebo vlastní dopravy. Zajistíme Vám k tomu veškeré potřebné celní a přepravní formality.

Jaké jsou platební podmínky?

Platební podmínky jsou nastavovány individuálně.

Jaké jsou možnosti úhrady zboží?

Naše společnost má instalovaný standardní karetní platební terminál, proto je zde možnost placení elektronickou platební kartou. Také můžete provést úhradu v hotovosti. Samozřejmě můžete za zboží zaplatit převodem na účet či Vám můžeme zboží zaslat spediční službou na dobírku.

Má společnost FERMATA, a.s. certifikaci?

Pokud chcete spolupracovat s certifikovaným výrobcem CD a DVD FERMATA, a.s. je Vám plně k dispozici. Lisujeme s certifikátem kvality TÜV SÜD 9001:2016.

Co je to lisování?

Lisování označuje výrobu optických datových nosičů CD a DVD vstřikováním roztaveného polykarbonátu na matrici upnutou ve stroji. Tak vznikne polykarbonátová deska, na kterou je zalisován zápis dat, a pak projde disk pokovením. Lisování má spoustu synonym jako například replikace a mylně je zaměňováno se slovem vypalování.

Vypalování versus lisování

Všeobecně zažitou představou je, že se hudební a reklamní CD v malém nákladu musí vypalovat, protože lisování CD je v takovém případě příliš drahé. Je to omyl. Lisování CD se vyplatí již od nákladu 300 kusů!
Lisované CD s profesionálním potiskem je kvalitnější a trvanlivější než vypalovaná média.

Barvené disky

Barvené CD a DVD disky se vyrábějí z polykarbonátu, do kterého se přimíchávají barvy podle vzorníku RAL. Mimo černé barvy jsou všechny barevné odstíny transparentní.

Mini CD – obrábění vs. lisování

Naše společnost má k dispozici lisovací formu na mini CD, tzn. rychleji Vám vylisujeme 8 cm CD disky všech formátů: CD-audio, CD-i, CD-iReady, CD-ROM, CD-ROM XA, Mixed Mode, CD-Video, CD-Photo, CD-Extra, Multi Session.

Mini DVD

Společnost www.fermata zakoupila lisovací formu na mini DVD disky. Lisujeme všechny nejužívanější typy DVD o vnějším průměru 80 mm.

Je možná personifikace CD disků?

Ano, CD je možné potisknout kódem, který může být ve formě textu, grafiky nebo proměnné. Všechny tyto prvky – text, grafiku a proměnné lze téměř libovolně kombinovat.
Potisk individuálním alfanumerickým kódem je možný pouze jedenkrát – jedním souvislým tiskovým polem. Tento kód můžeme překrýt stírací barvou.

Jak přenést velký objem dat?

Požádejte naši obchodní referentku o přidělení FTP účtu, kam pak můžete nahrát podklady pro výrobu tiskovin na CD a DVD, data na potisk CD a DVD nosičů a také podklady pro výrobu lisovací matrice.

Chtěl byste vydat CD nebo DVD prostřednictvím našich vydavatelství?

Zkontaktujte nás prostřednictvím poptávkového formuláře. Spojíme se s Vámi a domluvíme případnou spolupráci na vydání Vašeho CD či DVD.

K čemu slouží regionální kódy na optických datových nosičích?

DVD-Video nosiče obsahují jeden nebo více regionálních kódů. To vymezuje region, pro který je disk určen. Dříve měly DVD přehrávače nastaven jeden kód regionu, disky s jiným než nastaveným kódem nepřehrály. Nyní jsou přehrávače a PC mechaniky, které přehrají jakýkoliv DVD disk.

Jaké jsou regionální kódy filmů na Blu-ray discích?

Regionální kódy filmů na Blu-ray discích mají 3 regiony:
A/1 – Amerika, Japonsko, Severní Korea, Jižní Korea, Taiwan, Hong Kong a jihovýchodní Asie
B/2 – Evropa, Afrika, Austrálie, Nový Zéland, Saúdská Arábie a Blízký Východ
C/3 – Indie, Rusko, střední a jižní Asie

V jakém formátu musí být data pro výrobu lisovací matrice při zasílání dat přes FTP?

Data pro výrobu masteringu/lisovacích matric musí být ve formátu obrazu disku (tzv. image). Akceptovanými formáty jsou tyto typy souborů:

CD:
DDP, CMF, ISO, IMG, NRG a CUE SHEET.

DVD 5, DVD 9 ROM:
DDP, CMF, ISO, IMG, NRG a CUE SHEET

DVD 9 Video:
DDP, CMF

Více informací najdete v dokumentu Elektronické zasílání dat pro lisování.

 Napište nám, prosím: Poptávkový formulář